hír
Január 22-én reggeltől estig magyar filmeket nézhetünk az Urániában. A magyar kultúra napján 16 filmet vetítenek le a tavalyi év közönségsikerei és…
továbbhír
Május 27 és 29 között rendezték a VIII. Nemzetközi Természet- és Környezetvédelmi Fesztivált a Gödöllői Királyi Kastélyban. A Kék Bolygó Alapítvány…
továbbmagazin
Huszonegy éven át követték egy kamerával korunk egyik legmeghatározóbb rapperét és botrányhősét, még jó, hogy kíváncsiak vagyunk az eredményre. A…
továbbmagazin
Az év legjobb alakításai és filmjei után sorra vesszük az idei magyar termés legemlékezetesebb pillanatait, karaktereit és poénjait. Szilveszteri…
továbbmagazin
Török Zoltán az egyik legsikeresebb magyar természetfilmes, aki dolgozott már Svédországban, Izlandon, Floridában és David Attenborough…
továbbhír
Még be sem mutatták Magyarországon, már a világot hódítja meg Török Zoltán dokumentumfilmje, a Vadlovak – Hortobágyi mese. A filmet a november 4-ei…
továbbhír
Török Zoltán, a Vad Magyarország rendezőjének legújabb, látványos természetfilmje, a Vadlovak – Hortobágyi mese október végétől látható a mozikban.
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié